top of page
  • Unique Swan

Minimalistyczne dekoracje ślubne

Przez ostatnie lata na stołach weselnych prym wiódł bogato zdobiony styl glamour - złote świeczniki, wazony, statywy na kompozycje florystyczne a do tego złote podtalerze. Równie często pojawiały się także przykuwające wzrok obrusy o intensywnym kolorze, które stanowiły idealne tło dla błyszczących dekoracji. Obecnie jednak widzimy, że trend ten uległ zmianie i obecnie na stołach króluje minimalizm.


Szkło na stole weselnym


Trendy przychodzą i odchodzą, gusta się zmieniają a klasyka podobno zawsze się obroni - i coś w tym musi być, bo to, co teraz najczęściej zobaczymy na stołach weselnych to właśnie szkło. Szkło w różnej postaci, bo pojawia się zarówno jako świeczniki, ale i wazony oraz niezwykle efektowne podtalerze. Materiał tak prosty, a jednak niezwykle elegancki, nadający lekkości całej aranżacji. Odbijające się w szkle płomyki zapalonych świec zachwycą każdego, a gdy za oknami zrobi się ciemno, atmosfera panująca na sali weselnej momentalnie się ociepli - sprawdzaliśmy, efekt gwarantowany! Zresztą, zobaczcie sami...Więcej podobnych inspiracji zobaczycie na naszej tablicy na Pintereście.


Styl glamour, boho a może rustykalny?


Dzięki swojej uniwersalności szkło możecie wykorzystać naprawdę w każdych warunkach. Sale weselne same w sobie często determinują w pewnym stopniu to jaki będzie motyw przewodni waszego wesela, natomiast w przypadku wykorzystania szkła jako głównego elementu dekoracyjnego naprawdę nie musicie przejmować się jego dopasowaniem do sali, ponieważ szkło jest niezwykle uniwersalnym materiałem dekoracyjnym. Zatem niezależnie od tego, czy wesele będzie odbywało się w pięknej boho karczmie, czy może rustykalnej stodole lub sali na styl glamour - szklane dekoracje jedynie podkreślą jej uroki a wieczorową porą, ją dodatkowo ocieplą.


Ślubne DIY


Ze względu na swą prostotę, z wykorzystaniem szklanych dekoracji możecie spokojnie przygotować aranżację swojej sali weselnej samodzielnie. W wersji maksymalnie minimalistycznej będą to po prostu szklane świeczniki ze świecami czy to stojącymi, czy też pływającymi w połaczeniu ze szklanymi podtalerzami. Poziom wyżej będą to już wspomniane świeczniki w połączeniu z delikatną kompozycją florystyczną np. gałązkami eukaliptusa czy też gipsówką. Równie pięknie wyglądają pojedyncze róże w szkanych wazonikach poukładne pomiędzy świecami. Kolejnym poziomem wyżej będzie już skorzystanie z usług florystki, która przygotuje Waszą wymarzoną kompozycję kwiatową, która przyozdobi stół weselny.


Wynajęcie dekoracji ślubnych


Wynajęcie dekoracji ślubnych to dobry pomysł, aby uniknąć dodatkowych kosztów ale przede wszystkim, aby mieć pewność, że możliwa będzie do urzeczywistnienia Wasza wizja dekoracji sali weselnej! Jeżeli spodobał się Wam styl minimalistyczny, to znajdziecie u nas między innymi szklane cylindry (tuby), które mogą posłużyć zarówno jako świecznik, jak i wazon, ale i kryształowe świeczniki oraz przede wszystkim, wyjątkowe szklane podtalerze. Zerknijcie sami:


Jeżeli macie jakiekolwiek pytania - napiszcie, zadzwońcie a my chętnie Wam pomożemy i doradzimy, jak ustroić Waszą salę weselną!


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page